Naujienos

Naudingi patarimai kaip taupytį šilumos energiją

2023 11 10


Prasidėjus šildymo sezonui, UAB “Šalčininkų šilumos tinklai” kviečia dar kartą prisiminti energijos taupymo patarimus. Jie leis ne tik sumažinti šildymo sąskaitas, bet ir nesušalti.

Praktika rodo, kad racionaliai šeimininkaudami galime sutaupyti 10 ir daugiau procentų šilumos. Kartais tam pakanka pakeisti įpročius.

1. Užsandarinkite langus. Plyšius tarp stiklo ir lango rėmo bei tarp lango rėmo ir sienos užsandarinkite silikoninėmis ar kitomis izoliacinėmis medžiagomis. Sandarinti reikia ne tik lango rėmus, bet ir stiklą. Jei langai bus sandarinti tinkamai, būstas bus geriau apsaugotas nuo šalčio, skersvėjų ir gatvės triukšmo, o kambaryje temperatūra pakils.

2. Šaltuoju metų laiku, kai prasideda šildymo sezonas siūlome virš radiatorių kabinti trumpesnes užuolaidas, kurios leis sklisti lengviau šilumai po kambarį.

3. Taip pat radiatorių neužstatykite baldais, kurie sulaiko šiluminę energiją.

4. Prieškambario, laiptinės ir kitų šaltų patalpų duris laikykite uždarytas. Jei po durimis yra plyšys – pasistenkite jį uždengti specialia tarpine slenksčiams

5. Žiemą nakčiai nuleiskite pakeliamas žaliuzes. Dvigubai įstiklintas langas su nuleistomis žaliuzėmis prilygsta trigubai įstiklintam langui.

6. Už radiatorių įrenkite šilumą atspindinčius ekranus. Ekranas atspindi iki 90 proc. infraraudonųjų spindulių ir sąlygoja patalpos oro temperatūros padidėjimą 1-2 0C. Pritvirtinus lentyną virš radiatoriaus, šilto oro srautas nukryps į kambario vidų, užuot kilęs tiesiai iki lubų.

7.Patalpas geriau vėdinti intensyviai, bet trumpai, negu vėdinti ilgą laiką.

8. Saulės šiluma – nemokama, tad leiskite jai patekti į jūsų namus, atidenkite langus, o saulės prišildytuose kambariuose atidarykite duris ir leiskite šilumai pasklisti į vėsesnes būsto vietas.

9. Nepamirškite reguliariai nuvalyti dulkių nuo radiatorių – dulkės mažina šilumos atidavimą aplinkai!

10. Ventiliatorių virš viryklės naudokite tik gamindami valgį, nes jis ištraukia šilumą.

 

UAB “Šalčininkų šilumos tinklai“ tikisi, kad šie patarimai padės jums gyventi šilčiau, o už šildymą mokėti mažiau.